Na wynajem samochodu, np. będą c na wakacjach, ochotę ma wielu. Niestety, nie korzystają oni z tej szansy, ponieważ nie znają odpowiedzi na wiele pytań związanych z wypożyczaniem samochodów, co ich skutecznie odstrasza od tego typu usług. Wypożyczanie samochodów jest bardzo proste i jeżeli decydujemy się na wypożyczenie auta od dobrej firmy, nie powinniśmy spotkać się z żadnymi, najmniejszymi nawet kłopotami.

Podstawowa informacja to taka, że wynająć samochód może każda osoba, która od minimum roku posiada prawo jazdy oraz ma ukończone 21 lat. W większości wypożyczalni takich jak wypożyczalnia samochodów gdynia, konieczne staje również posiadanie karty kredytowej, na której zostaną zabezpieczone środki – kaucja.

Osoby zainteresowane wypożyczeniem samochodu zastanawiają się, czy samochód będzie mogła prowadzić inna osoba. Oczywiście, że tak! Jedynym warunkiem jest tutaj tylko zgłoszenie tej osoby w trakcie wykonywania rezerwacji. W większości wypożyczalni takich jak wypożyczalnia samochodów gdynia, dodatkowy kierowca to usługa bezpłatna. Kiedy wypożyczamy samochód będąc niedaleko granicy, mielibyśmy pewnie ochotę zrobić sobie wypad, może nawet na kilka godzin do Niemiec, czy do innego sąsiadującego z nami kraju. Nie wiemy często jednak, czy jest to możliwe z wypożyczonym samochodem. Tak! Możemy pojechać zagranicę samochodem wypożyczonym, jednak, musimy zgłosić to w momencie rezerwacji samochodu. W większości jednak wypożyczalni usłyszymy, że musi to być kraj Unii Europejskiej. Często jest to usługa dodatkowo płatna.

Klienci takich miejsc jak wypożyczalnia samochodów gdynia, są też ciekawi wszystkiego, co związane jest z ubezpieczeniem samochodu. Podstawowe ubezpieczenia są zawarte w cenie wynajmu. Jednak, jeżeli chcemy wykupić ubezpieczanie dodatkowe – zniesienie udziału własnego w szkodach, można je oczywiście dokupić i nie jest to żadnym problemem. Doubezpieczenie samochodu powoduje, że klient nie ponosi żadnych konsekwencji w przypadku, jeśli samochód zostanie uszkodzony.